Vyhodnotenie kvalifikačného kola súťaže Guardians 2019

/ /

26. 02. 2019

„Vyhraj voľby a môžeš všetko“ je názov tretieho ročníka súťaže Guardians pre mladých IT špecialistov. Počas súťaže pred blížiacimi sa voľbami hlavy štátu sa budú simulovať útoky na volebný štáb kandidáta s cieľom ukázať, ako sa im dá zabrániť a čo môžu spôsobiť v prípade neúspešnej obrany pred kybernetickými zločincami.

Záujemcovia o účasť vo finálovom kole sa mohli prihlásiť do kvalifikačného kola, ktoré prebiehalo od novembra 2018 do 4. februára 2019.

Kvalifikačné kolo prebiehalo ako súťaž formou CTF (Capture the Flag). Celkovo sa prihlásilo 127 súťažiacich, pričom aktívnych účastníkov bolo 45. Náročnosť 13 úloh bola nastavená od začiatočníckych až po mierne pokročilé. Vyskúšať si mohli úlohy z rôznych oblastí od reverzovania, steganografie, forenznej analýzy až po exploitovanie aplikácií.

Po skončení kvalifikačného kola vyberie porota zložená z IT expertov zo spoločnosti Binary Confidence a tímu SK-CERT desať najlepších súťažiacich do finálového kola súťaže Guardians 2019.

Vo finálovom kole súťaže Guardians, ktoré sa uskutoční v marci 2019, vytvoria postupujúci účastníci dva obranné tímy. Ich hlavným cieľom bude zabrániť úniku dát z volebného štábu a predísť diskreditácii kandidáta a ovplyvneniu volebného výsledku. Každý člen tímu bude mať konkrétnu úlohu. Ale rovnako dôležitá bude vzájomná komunikácia, interakcia a spolupráca. Útočníkmi v hlavnej hre budú špecialisti z Binary Confidence a SK-CERT.

[naše manifesto]

Pripojte sa k nášmu newsletteru

Zaregistrujte sa a získajte najnovšie informácie a novinky od spoločnosti Binary Confidence.