Krízy prinášajú príležitosti

/ /

30. 08. 2018

Úplne sa zhodujeme s názorom Alberta Einsteina. Naša firma sa nebojí výziev. Každá výzva, na ktorú sme sa podujali, bola pre naše tímy skokom vpred.

Preto nezostávame len pri známych technológiách, aby sme splnili naše termíny a marže. Vyhľadávame aj nové príležitosti, pričom nedávno nás oslovil tím Simple Staking, ktorý potreboval poskytovateľa na účely bezpečného a spoľahlivého prevádzkovania počítačových uzlov pre kryptomeny.

Kryptomeny sa v súčasnosti sa stali globálnym fenoménom, ktorý pozná väčšina ľudí. Vidíme, že počítačová kriminalita sa čoraz viac zameriava nielen na používateľov kryptomien, ale aj na infraštruktúru.

Technológia blockchain, ktorá stojí v pozadí kryptomeny Tezos, je inovatívna, no zároveň dokáže byť veľmi odolná. Ako každá iná služba však vyžaduje na svoju prevádzku spoľahlivú platformu. Nezáleží na tom, ako dôkladne zabezpečíte služby účtovníctva, ak útočník zahltí vašu sieťovú infraštruktúru alebo sa mu podarí ukradnúť potrebné kľúče zneužitím zraniteľností v inej službe alebo exploitom nesprávnej konfigurácie.

Vzhľadom na uvedené skutočnosti sme sa s tímom Simple Staking dohodli na návrhu, implementácii a otestovaní odolných uzlov pre Tezos. Po overení budeme pokračovať v ich prevádzkovaní v rámci našej hybridnej infraštruktúry. Všetky služby sú nepretržite monitorované na viacerých úrovniach, aby bola zaručená bezpečnosť aj dostupnosť.

Správny návrh infraštruktúry je základom pre vysokú úroveň dostupnosti a zabezpečenia systémov. Preto sme sa pokúsili využiť silné stránky technológie Tezos a skombinovať ich s ďalšími opatreniami na odstránenie identifikovaných nedostatkov z hľadiska spoľahlivosti alebo bezpečnosti.

Bezpečnostní špecialisti odhaľujú kritické zraniteľnosti hardvéru, operačných systémov, služieb alebo aplikácií každých pár týždňov. A vtedy prichádza na rad patching, t. j. opravy potenciálnych bezpečnostných dier, hneď ako budú k dispozícii príslušné bezpečnostné záplaty.

Zabezpečenie konfigurácie (hardening) výrazne komplikuje útočníkom ich možnosti pri útokoch na sieť, operačné systémy a služby. Pri jeho aplikovaní dodržiavame princíp viacerých vrstiev zabezpečenia. V prípade, ak útočník prenikne jednou vrstvou, musí prekonať ďalšiu vrstvu, čo jeho útok spomalí a poskytne našim bezpečnostným expertom dodatočný čas.

Monitoring 24/7 je kľúčom k dosiahnutiu maximálnej bezpečnosti, pretože vďaka nemu majú naši experti úplný prehľad o monitorovaní všetkých vrstiev s následnou automatickou aj manuálnou analýzou udalostí. Pri zaznamenaní akéhokoľvek útoku alebo možného výpadku dokážu konať okamžite.

Imunizácia proti útokom typu (D)DoS. t. j. (Distributed) Denial of Service, bola jednou z našich priorít, pretože všetky krypto uzly musia komunikovať s ostatnými uzlami vo svojej peer-to-peer (P2P) sieti a zároveň prijímať cez iný port príkazy od užívateľov/klientov.

V súčasnosti dokážu útočníci rýchlo zahltiť sieťové zariadenia alebo operačný systém obrovským množstvom nesúvisiacich dát, ktoré sú odosielané z miliónov zariadení, ako napr. napadnuté webové kamery alebo WiFi routery. V dôsledku toho sa celá sieťová infraštruktúra výrazne spomalí alebo prestane reagovať.

S cieľom zabrániť takýmto situáciám prichádzame s inovatívnym riešením, ktoré minimalizuje množstvo zdrojov spotrebovaných na útoky DDoS, takže kryptomenové služby zaťaží len zopár nesúvisiacich paketov, ktoré by napriek všetkému dokázali prejsť cez ochranu.

Naše inovatívne technológie, služby a rozširujúce sa portfólio produktov pomáhajú maximalizovať bezpečnosť nielen na trhu s kryptomenami. Ak sme vzbudili vašu zvedavosť alebo máte IKT, ktorých bezpečnosť chcete zvýšiť, neváhajte nás kontaktovať.

[naše manifesto]

Pripojte sa k nášmu newsletteru

Zaregistrujte sa a získajte najnovšie informácie a novinky od spoločnosti Binary Confidence.