Školenia o kybernetickej obrane: prečo sú také dôležité?

/ /

1. 06. 2016

Ak sa chceme udržať v čo najlepšej forme, musíme sa neustále zúčastňovať rôznych školení a cvičení. Odbor kybernetickej bezpečnosti sa dá v podstate prirovnať k medicíne – neustále sa treba učiť a nacvičovať nové postupy, pretože v tejto oblasti prebieha neuveriteľne rýchly vývoj.

V Binary Confidence trávia profesionálni strážcovia kybernetickej bezpečnosti najmenej 20 % svojho pracovného času na rôznych školeniach. Všetci chápeme ich nevyhnutnosť, pretože len týmto spôsobom dokážeme mať prehľad o potenciálnych útočníkoch a hrozbách. To isté však robíme aj pre našich klientov – ponúkame im špeciálne školenia.

CDC, t. j. naše centrum kybernetickej obrany (Cyber Defense Center), je vybavené technológiami na modelovanie rôznych scenárov kybernetickej obrany. Ponúka rozsiahle testovacie prostredie, ktoré používame v rámci našej vlastnej aktivity SEC Point Academy. Vzhľadom na rôznorodosť požiadaviek jednotlivých klientov je používané prostredie modifikovateľné a bolo vytvorené pre cvičenie Locked Shield (používané vo vojnovej hre NATO). Virtuálne prostredie vychádza zo skutočnej IT bezpečnostnej štruktúry klienta, takže pre zamestnancov je maximálne autentické.

Príprava zaberie 2 až 3 dni a školenie v rámci SEC Point Academy trvá max. 8 hodín, pričom je zostavené tak, aby predstavilo rôzne typy útokov (generický, kolaboratívny, APT, backdoor, phishing alebo malvér), ktoré boli vopred naplánované v scenári školenia. Vytvoria sa štyri tímy s rôznymi úlohami a k dispozícii je aj konzultant. Po školení sa uskutoční vyhodnotenie s podrobnou správou pre klienta o tom, čo fungovalo dobre, kde sa nedarilo, a čo by sa malo zlepšiť. Výsledky sa môžu líšiť, a preto sa zamestnancom klientov odporúča zopakovať si účasť na školení v priebehu nasledujúcich 6 až 12 mesiacov. Ak by ste mali záujem absolvovať naše školenie v SEC Point Academy, neváhajte nás kontaktovať a radi vám odpovieme na všetky otázky.

[naše manifesto]

Pripojte sa k nášmu newsletteru

Zaregistrujte sa a získajte najnovšie informácie a novinky od spoločnosti Binary Confidence.